Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Csepeli Miklós
2012. január 7.

Match Point (IV.) – MP I/A 4. forduló (2011-2012)

A meccspontok vadászainak hatékony fegyvere a szanzadujáték erőltetése. Sokszor a felvétel biztonsága is veszélybe kerülhet, de ez sem riasztja el a hiénákat a vadászattól.      
Kovács Gergely
2011. december 30.

Egy csinos hölgy, két figyelő szempár - eredményhirdetés

A Bridzsélet fotókvízzel búcsúztatja az óesztendőt. Ehhez a képhez a XX. század egyik legismertebb magyar drámaírója köthető, az ő nevét várjuk a gerikova@yahoo.com címre. A különleges tárgydíjban, amelyet korábban a 60-as évek bridzsversenyein lehetett megnyerni, az a sikeres rejtvényfejtőnk részesül, aki a fénykép bridzses vonatkozásait (a három alak neve, legnagyobb eredményeik, partnereik, a verseny időpontja, helyszíne stb.) is megírja. Jó játékot és boldog új évet kívánunk! Frissítés: megfejtés, eredményhirdetés!
Koltai Gábor
2011. december 28.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (XI.): Bari István és a „testőre”

Sorozatunk végén kalandozzunk el vidékre is egy kicsit. A nosztalgiázás során felidézett korban (hatvanas-hetvenes évek) nemcsak a fővárosban pezsgett az élet a bridzsasztaloknál. A vidéki bridzsezők között is számos olyan játékos volt, akik hozzáállásukkal és játéktudásukkal is kiemelkedtek. Komoly szerepet játszottak országos viszonylatban, és nagyszerű versenyeket rendeztek a szűkebb hazájukban. (A képen a Bari házaspár vesz át díjat)
Scharnitzky Péter
2011. december 28.

B-oldal (III.) – MP 1/B 3. forduló

A téli szünet előtti utolsó fordulóban számos érdekes leosztást játszhattunk. Némelyiket sikerült megoldani, másokat nem. Utólag, az összes lap ismeretében persze már könnyebb a helyzet (nemcsak a játékosé, a krónikásé is).  
Csepeli Miklós
2011. december 25.

Match Point (III.) – MP I/A+II. osztály 3. forduló

Néha a rossz licit is hozhat jó eredményt, ha a szerencse istenasszonya úgy dönt.          
Scharnitzky Péter
2011. december 22.

B-oldal – MP 1/B 2. forduló

A bridzspublikációkban és a tanfolyamok mintapartijaiban nagyrészt gémek és szlemek elemzése szerepel, mert az ellenjátékosok (jó esetben) csak néhányszor kerülnek ütésbe, és így általában nincs nagyon sokféle sorrendje a várható eseményeknek. A részjátékoknál (különösen az egyes-kettes magasságon) néha még utólag is nehezen áttekinthető, hogy mi lett volna a színek meghívásának helyes sorrendje, ami ráadásul nem is feltétlenül az optimális az adott partiban. Lássunk most ilyeneket is!
Scharnitzky Péter
2011. december 22.

Ha… – 5. If kávézó egész napos verseny

Több sikeres verseny megrendezése is igazolja, hogy van igény a hétvégi egynapos bridzsversenyekre. Különösen a szabadtéri programokra kevésbé alkalmas téli időszakban. Ezen rendezvények sorába illeszkedett az If kávézóban lebonyolított, ízletes ebéddel egybekötött, hangulatos, kétfordulós párosverseny, innen hoztam egy érdekes partit.              
Kovács Gergely
2011. december 18.

Nyolcvanéves a „Bridzsélet”

1931 decemberében jelent meg az első magyar bridzsperiodika, a Bridge Ujság. Mai, internetes utóda, a Bridzsélet egyebek mellett az első szám teljes fakszimiléjével emlékezik a nyolcvan évvel ezelőtti eseményre.  A 18 kép egy tömörített fájlban tölthető le innen.              
Csepeli Miklós
2011. december 15.

Match Point (II.) – MP I/A 2. forduló (2011-2012)

A nap végén úgy gondoltam, hogy unalmas fordulón vagyok túl. Alaposabb vizsgálat után mégis rábukkantam egy-két érdekességre, ami rácáfolt az első benyomásra.      
Scharnitzky Péter
2011. december 15.

Ülő- és ütőképesség – Maraton 2011

Idén 46 pár vállalkozott arra, hogy kora reggeltől késő éjjelig egyfolytában bridzsezzen két hat és fél órás fordulóban a szokásoknak megfelelően két csoportban. Egy ilyen versenyen a jó állóképesség (vagy inkább ülőképesség, illetve az ütőképesség megőrzése) mellett fontos arra törekedni, hogy asztalként kikapcsoljuk az agyunkat, ne túl nagy intenzitással kövessük az eseményeket. Kivéve, ha tényleg érdekes dolgok történnek, amiből idén sem volt hiány. Ezekből szemezgettem.